Pan Toti

Pan Toti rozbudza dziecięcą wyobraźnię, uczy poprawnych zachowań, przekazuje wiedzę, a przede wszystkim bawi.

Książki „Pan Toti”, napisane przez gliwicką pisarkę Joannę Sorn-Garę, zachwycają dzieci zadziwiającymi przygodami i mnóstwem ilustracji, natomiast rodzice doceniają ich edukacyjno-wychowawczy charakter. Ciekawy układ typograficzny, z tekstem dzielonym na małe cząstki i z kolorowymi wypowiedziami bohaterów, pobudza dzieci do samodzielnej nauki czytania, a zgadywanki obrazkowe i zadania do wykonania zapewniają dodatkową zabawę.

Pierwsze tytuły z cyklu „Pan Toti” ukazały się w 2010 roku dzięki Wydawnictwu SKRZAT, potem pojawiły się audiobooki czytane przez Małgorzatę Sochę i Magdalenę Różczkę wydane przez CH FORUM, następnie Wydawnictwo ARTI wydało trzy kolejne tytuły, aż w końcu powstała Fundacja Pan Toti i przyjaciele, której ambicją jest wydanie nowych tytułów i wznawianie wyczerpanych nakładów. W planach są również kolorowanki i Gierki Pana Totiego. Będzie zabawa na całe dzieciństwo 🙂

Pan Toti zyskał sympatię dzieci również jako bohater serialu animowanego. Na festiwalach filmowych czterokrotnie zdobył nagrodę dziecięcej publiczności. To najlepsza rekomendacja dla rodziców, by przedstawili swoim pociechom małego ludka.