Pan Toti

Pan Toti jest bohaterem serii książek wydanych pod patronatem TVP ABCi czasopisma dla dzieci Świerszczyk, a także jest bohaterem dwóch seriali animowanych, które zdobyły czterokrotnie nagrody dziecięcej publiczności na festiwalach w Polsce.

KSIĄŻKI

Książki są pięknie wydane, posiadają bardzo dużo ilustracji i zagadki dla bystrych i dociekliwych maluchów. Jest przepis Pana Totiego na słodki obiad ze skarbem, jest część objaśniająca dziecku powiedzonka dotyczące jedzenia, są rebusy słowno-obrazkowe, jest mapa nieba, są labirynty i jak zawsze morały na końcu każdej książki.

Tekst podzieliłam na małe partie i przeplotłam ilustracjami, by dać dziecku radość z samodzielnego czytania. 

TVP ABC i Wydawnictwo Świerszczyk objęły patronat medialny nad serią „Pan Toti”

Głównym bohaterem jest Pan Toti, człowieczek wielkości palca poszukujący skarbów w kopalni ukrytej pod podłogą. Zawsze znajduje skarb, który pomaga w rozwiązaniu problemu na wyspie.

W książce Pan Toti i rodzina Pyrtków bohater pomaga obcym przybyszom, do tego bezdomnym. Błękitni imigranci zamieszkają na wyspie i zaprzyjaźnią się z jej mieszkańcami.

Książki „Pan Toti”, napisane przez polską pisarkę Joannę Sorn-Garę, zachwycają dzieci zadziwiającymi przygodami i mnóstwem ilustracji, natomiast rodzice doceniają ich edukacyjno-wychowawczy charakter. Ciekawy układ typograficzny, z tekstem dzielonym na małe cząstki i z kolorowymi wypowiedziami bohaterów, pobudza dzieci do samodzielnej nauki czytania, a zgadywanki obrazkowe i zadania do wykonania zapewniają dodatkową zabawę.


Pan Toti jest bohaterem cyklu książek i serialu animowanego. Dzieci mogą jego przygody czytać, a także oglądać w telewizji i w Internecie. Mogą go również spotkać podczas warsztatów twórczych organizowanych przez Fundację Pan Toti i przyjaciele, a przy tej okazji zdobyć gazetkę warsztatową Pana Totiego.

Dodaj komentarz